Тотнъм излезе от лошата серия, Нюкасъл пропада

От 17:00 часа днес се изиграха пет мача от предпоследния 37-ми кръг на английската Висша лига. По-рано днес тимът на Саутхямптън разгроми с 6:1 Астън Вила, а крилото на "светците" Садио Мане вкара най-бързия хеттрик в историята на Премиършип - 2:56 минути.

Куинс Парк Рейнджърс - Нюкасъл

Това бе девета загуба от десет мача за Нюкасъл, които вече са все по-близо до изпадането в Чемпиъншип. Този път поражение нанесе вече изпадналият тим на КПР, който се наложи с 2:1.

Емануел Ривиера изненадващо даде преднина на "свраките", но през втората част домакините стигнаха до пълен обрат, благодарение на Мат Филипс и Лирой Фе.

Към този момент Нюкасъл е с 36 точки, на 2 от 18-тото място, което в за сега се заема от Хъл Сити.

Тотнъм - Хъл Сити

"Шпорите" бяха в серия от две поредни загуби, но в тази среща успяха да победят борещия се за целяване тим на Хъл Сити с 2:0. През първата част нямаше интересни положения, но след почивката домакините натиснаха и вкараха два гола в рамките на седем минути и си уредиха нови три точки по пътя към Лига Европа. Насер Шадли и Дани Роуз бяха точни за Тотнъм, които вече са с 61 точки, с повече от Саутхямптън и с една по-малко от Ливърпул, който по-късно излиза срещу Кристъл Палас.

Уест Хям - Евертън

През този сезон Уест Хям започнаха блестящо кампанията, печелейки мач след мач и дори в период от време преди Нова година се намираха в Топ 4, но след настъпването на 2015 година, играта им тотално се срина. На обратния полюс бе Евертън. "Карамелите" започнаха лошо сезона, но вече показват на какво са способни и постигнаха някои важни победи.

В срещата между двата тима равенството се задържа до самия край. Стюарт Даунинг даде преднина на "чуковете", но с попадения на Лиън Озман и Ромелу Лукаку, "карамелите" си спечелиха трите точки, с които изравниха днешния си противник по точки - 48.

В две от срещите не беше отбелязан гол. При 0:0 завършиха срещите между Бърнли и Стоук Сити, както и Съндърланд и Лестър.

Тимът на Бърнли вече изпадна от Висшата лига, докато "грънчарите" остават 9-ти с 51.

"Черните котки" все още има шанс да изпаднат като са на две точки над опасната зона и има шанс да изпаднат, заради по-лошата си голова разлика в сравнение с другите застрашени. Тимът на Лестър успя да си гарантира участието във Висшата лига догодина, след като се добра до важната точка и вече с актив от 38 е на четири от опасната зона.