Тотнъм и Стоук Сити си поделиха по едно полувреме и спечелиха първи точки (ВИДЕО)

снимка: twitter

Отборите на Тотнъм и Стоук Сити си поделиха по едно полувреме в мач помежду си от втория кръг на английската Висша лига. През първата част доминираха "шпорите" като те заслужено поведоха с 2:0. След почивката обаче направените смени от Марк Хюз "възродиха" отбора му и до края на срещата "грънчарите" отбелязаха също две попадения за крайното 2:0.

Това е първа точка за сезона както за Тотнъм, така и за Стоук, като в първите си срещи те загубиха с 1:0 съответно от Манчестър Юнайтед и Ливърпул.

През първата част играчите на Маурисио Почетино доминираха изцяло и заслужено реализираха два гола. Ерик Дайър се възползва от великолепно центриране на Кристиан Ериксен от корнер, а в добавеното време Насер Шадли удвои аванса на тима си след добър пробив на Бен Дейвис от ляво.

През втората част "грънчарите" наложиха натиск, като Юго Лорис на няколко пъти трябваше да спасява вратата си от попадение.

След 70-тата минута на терена се появи Стивън Айрлънд, чието включване тотално промени играта на Стоук и резултатът не закъсня.

15 минути преди края на срещата гостите стигнаха до право да изпълнят дузпа след като Тоби Алдервейрелд фаулира Хосело в наказателното поле и Марко Арнаутович върна интригат след мощен изстрел в долния десен ъгъл на Лорис.

Само седем минути по-късно Айрлънд, центрира към Маме Бирам-Диуф и нападателят докосна топката колкото да промени траекторията ѝ и изравни резултата - 2:2.

Tottenham Hotspur 2 - 2 Stoke City All Goals...by ViralDailyTV