Тотнъм громи и е само на точка от топ 3 (ВИДЕО)

Отборът на Тотнъм записа десетата си победа от началото на сезона във Висшата лига. В първия мач от 22-ия кръг „шпорите” се наложиха като домакин с 4:1 над състава на Съндърланд.

Лондончани стигнаха до успеха след попадения Кристиан Ериксен на два пъти, Муса Дембеле и Хари Кейн от дузпа. Единственото попадение на гостите бе дело на Патрик ван Аанхолт. Домакините стартираха по-активно срещата, като добри възможности се откриха пред Хари Кейн и Деле Али, но до гол така и не се стигна.

Постепенно играчите на Съндърланд успяха да изравнят играта и на свой ред да създадат опасности пред вратата на Уго Лорис. В 40-ата минута Патрик ван Аанхолт даде преднина на „черните котки” след отлична асистенция на Адам Джонсън. Радостта на гостите обаче трая само минута, след като в ответната атака Кристиан Ериксен изравни за 1:1.

Така завърши и първата част. През второто полувреме двата тима продължиха с надлъгването помежду си. Домакините обаче успяха да наложат волята си с три безответни попадения. Първо в 60-ата минута Муса Дембеле изведе „шпорите” напред с прецизен удар от близо 11 метра.

Само седем минути по-късно Тотнъм тотално съкруши съперника с нов гол. Негов автор отново бе Кристиан Ериксен, който шутира мощно извън наказателното поле, изстрелът му се отби в играч на гостите и влетя неспасяемо във вратата на Пикфорд. Крайното 4:1 оформи голмайсторът на лондончани Хари Кейн, който се разписа от дузпа в 79-ата минута.

Със спечелените три точки Тотнъм събра актив от 39 пункта и се доближи само на 1 от третия Манчестър Сити. Съндърланд пък остава в опасната зона – на 19-то място с 18 точки. /БГНЕС

Tottenham Vs Sunderland 4-1 Highlights Goals 16...by AzeemSheikhOfficial