Тотнъм доближи топ 4, Сити си гарантира титлата

Тотнъм записа трета поред победа в Англия, след като се справи срещу аутсайдера Суонси като гост. "Шпорите" биха с 2:0 и завоюваха ценни точки точки в безмилостната борба за топ 4. Липсата на заболелия от вирус Хари Кейн не се отрази фатално.

Доста несправедливо с гол от засада лондончани се озоваха напред в резултата. После подпечатаха успеха с попадение в края. Тотнъм има 40 точки, като са 5-и, с мач по-малко от четвъртия Ливърпул, който е с 44 пункта. "Лебедите" пък тънат в блатото 16 точки, губейки в домакинския дебют на Карлос Карвахал.

В  същото време Манчестър Сити капарира титлата след нова победа. "Гражданите" на Пеп Гуардиола видяха сметката на Уотфорд у дома с 3:1. Голове на Стърлинг от съблекалнята, автогол на Кабаселе и попадения на обичайно заподозрения Агуеро донесоха 3 точки на домакините. Те вече събраха 62 точки и вече имат цели 15 пункта пред втория - Ман Юнайтед.

В други два мача тази вечер Саутхемптън задълбочи кризата си, след като падна лошо вкъщи с 1:2 от Кристъл Палас, макар че водеше на полувремето. Уест Хем пък обърна у дома УБА и би също с 2:1.