Тотален "граждански контрол" на "Етихад"

Отборът на Манчестър Сити постигна осма победа в Премиършип от началото на сезона, след като днес воденият от Мануел Пелегрини състав спечели с 3:0 домакинството си на Суонси в среща от "фаталния" 13-и кръг.

Самир Насри отбеляза два гола за успеха на Сити, докато едно попадение добави и испанският национал Алваро Негредо.

Така "гражданите" събраха актив от 25 точки и се изкачиха с цели три места в класирането, заемайки вече трета позиция в таблицата. Лидер с 31 точки остава Арсенал, докато вторият Челси има 27. С точка зад Манчестър Сити остават тимовете на Ливърпул и Евертън.

Суонси пък записа шесто поражение за сезона, като "лебедите" остават 12-и с 15 точки до момента.

Още в 8' домакините от Манчестър откриха резултата в двубоя. Алваро Негредо застана зад топката при изпълнение на пряк-свободен удар, като бившият футболист на Реал Мадрид и Севиля завъртя красиво топката, не оставяйки шансове на Тремел - 1:0.

Малко след това Суонси можеше да изравни, но Пантилимон на два пъти се намеси при удари на Джонджо Шелви.

До почивката "гражданите" така и не успяха да удвоят преднината си, а Мартин Демикелис нацели и гредата.

След почивката обаче Манчестър Сити успокои феновете си с два нови гола, като и в двата случая точен бе Самир Насри.

Французинът удвои в 58', вкарвайки след подаване на Яя Туре, а в 77' отново той сложи окончателно точка на спора. Бившият халф на Арсенал се възползва от добра игра и асистенция на Сабалета, стреляйки точно покрай Тремел за крайното 3:0.

Четири минути преди края Самир Насри пропусна да оформи и своя хеттрик. Техничарят получи подаване от Един Джеко и напредна, но изстрелът му с десния крак се оказа неточен.