Торес покори Гелзенкирхен (ВИДЕО)

Челси затвърди силната си форма напоследък, след като в двубой от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига стигна до много ценен успех като гост на Шалке 04 с 3:0.

Героят за лондончани се казва Фернандо Торес, който показа головия си нюх тази вечер и вкара два гола. Първият беше още в 5', а след това и в 69'. В края на срещата и Азар се разписа за крайния резултат.

Тимът от Гелзенкирхен пък може да съжалява за многото изпуснати шансове, след като през първата част Боатенг и Аого изпуснаха няколко отлични положения, а през втората част при контраатака Челси реши всичко в срещата.

Така на върха в група "Е" стана много интересно, след като вече два отбора имат по 6 точки. Това са Шалке и Челси, който оглавява групата. Последен е Стяуа с една спечелена точка тази вечер срещу Базел, като двубоят завърши 1:1. Швейцарците са с 4 точки.

Чесли почна отлично двубоя, като създаде няколко опасни ситуации и бързо успя да поведе в резултата. След центриране от корнер в 5' никой не успя да засече топката на близката греда, но на далечната сам чакаше Торес, който с глава откри резултата - 0:1.

Последва сериозен щурм на домакините, пред които се откриха няколко много сериозни ситуации за гол. Първо центриране в наказателното поле завърши с удар с глава на Боатенг, а малко след него Аго беше изведен отлично в наказателното поле, но Чех парира.

Шалке продължи да пресира противника си, но гол не падаше, а в 37' Чех бе принуден да прави феноменално спасяване след изстрел от 25 метра на Боатенг - все още 0:1 в Гелзенкирхен. До края домакините се отчетоха с удар на Дракслер в аут.

През втората част Торес изпусна в началото, стреляйки в аут, а късметът покри Чех при удар с глава на Хьоведес в 61'.

Шалке обаче допусна фатална грешка в опитите си да отбележи. В 69' топката беше отнета в половината на гостите и скоростна атака между Азар и Оскар завърши с извеждащ пас за Торес, който финтира вратаря и отбеляза за 2:0.

Това отказа домакините да търсят обрат, а в края на срещата Азар направи пореден самостоятелен рейд и след няколко страхотни финта намери очертанията на вратата за крайното 3:0.