Топ 5 голове в Лига Европа

Двубоите в Лига Европа предложиха много емоции на футболните фенове в четвъртфиналите.

Цяла България изригна след драматичния двубой на Лудогорец срещу отбора на Лацио завършил 3:3.

Общо 49 попадения бяха отбелязани в реваншите от 1/16 финалите в Лига Европа. Интересното е, че нито един двубой от реваншите не се реши след продължения или дузпи. Всички победители станаха ясни в редовното време.

Sporta.bgще ви представи най-добрите 5 попадения, като едното от тях е голът на Безяк, от който започна великолепната игра на Лудогорец.

1. Роман Безяк, Лудогорец – Лацио 3:3 (Безяк се разписа за 1:2)

Голът на нападателя на Лудогорец впечатли дори и италианските коментатори. Истината е, че това попадение вдъхнови играчите на Лудогорец и показа, че могат да търсят чудото и обрата в мача.

2. Кристиан Ериксен, Тотнъм – Днипро 3:1 (гол за 1:1)

Датският национал се разписа за 1:1 от пряк свободен удар. Този удар по подобие на Безяк вдъхнови играчите на Тотнъм и те сътвориха обрат за няколко минути и се класираха в следващата фаза.

3. Никола Гайта, Бенфика – ПАОК 3:0 (гол за 1:0)

Аржентинецът Никола Гайтан изпълни изумотелен пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Той копна топката и с лек удар я прати във вратата на гърците.

4.Петржела, Шахтьор – Виктория 1:2 (гол за 0:2)

Вторият гол на Виктория Пилзен бе дело на Петржела, който след самостоятелен пробив реализира за 0:2. Шахтьор върна един гол до края на мача, но се оказа недостатъчен за класиране напред.

5. Лоренцо Инзине, Наполи - Суонси 3:1 (гол за 1:0)

Младият италиански футболист отбеляза много красив гол като успя да прехвърли вратаря на Суонси извън наказателното поле. Наполи излезе краен победител в този мач.