Топ 10: Отборите с най-добра защита досега

снимка: БТА/XINHUA

Отборът на Монако Димитър Бербатов можеше да бъде разгромен от Пари Сен Жермен в турнира за Купата на Франция късно снощи, но въпреки загубата с 0:2, монегаските са в топ 10 на клубовете с най-добра защита в големите първенства на Европа - Лига 1, Бундеслига, Примера дивисион, Серия А и Висшата лига.

Монако е инкасирал само 19 попадения в 26-те изминали досега кръга на френския шампионат (реално те са 27, но монегаските имат отложен двубой), което го нарежда на шесто място в подредбата на най-солидните защити. Номер едно в това отношение е германския шампион и лидер във временното класиране на Бундеслигата Байерн (Мюнхен), който е допуснал само 10 гола в 23 мача досега (четири от тях дойдоха при разгромната загуба с 1:4 от Волфсбург).

Устременият към четвърто поредно Скудето Ювентус е допуснал само 13 гола в Серия А досега, а основният му конкурент Рома е четвърти в класацията на най-добри защити с 18 инкасирани попадения за 24 кръга.

Между двата италиански отбора на трето място е Барселона с едва 15 допуснати гола за 25 мача. Борусия (Мьонхенгладбах) е на пета позиция с 18 попадения в рамките на 23 двубоя.

Топ 10 допълват лидерът във Франция Олимпик (Лион) с 21/27; Валенсия с 21/25; Сент Етиен с 22/27 и Атлетико (Мадрид) с 22/25.