Топ 10: Най-скъпоструващите отбори според "Forbes"

Бизнес списанието "Forbes" издаде за поредна година класацията за най-скъпоструващи спортни отбори.

Въпреки че през сезон 2014/2015 Реал Мадри не спечели трофей, уволни треньора си Карло Анчелоти, продаде капитана си Икер Касияс, това не попречи на "белия балет" да заеме за пореден път първото място в класацията. Клубът се оценява на стойност 3,26 милиарда долара.

На второ място е Далас Каубойс от Националната Футболна Лига, а на почетната стълбичка се качва още и бейзболният Ню Йорк Янкийс - и двата оценени на 3,20 милиарда.

На четвъртата позиция е Барселона, който през последния сезон спечели требъл - шампион на Испания, носител на Купата на Краля и победител в Шампионска лига. Веднага след тях се нарежда английския Манчестър Юнайтед.

Топ 10 се допълва от Лос Анджелис Лейкърс - Национална Баскетболна Лига, Ню Инглънд Патриотс - НФЛ, Ню Йорк Никс - НБА, Лос Анджелис Доджърс - Мейджър Лийг Бейзбол и Вашингтон Редскинс - НФЛ.