Тонев титуляр при боево реми на Астън Вила

снимка: Guliver/Getty Images

Отборите на Уест Бромич Албиън и Астън Вила не излъчиха победител и завършиха наравно - 2:2 в последния мач от 12-ия кръг в английската Висша лига.

Българският национал на Вила - Александър Тонев започна двубоя като титуляр и бе доста активен, като се отличи с няколко опасни далечни удара, но отново нямаше късмет да отбележи дебютния си гол с фланелката на бирмингамци. Тонев остана на терена до 57-ата минута, когато бе заменен от Андреас Вайман.

Двубоят бе много динамичен и оспорван, като двата отбора зарадваха публиката с четири гола и много борба. Съперниците си разделиха по едно полувреме, като през първата част доминираха домакините от Уест Бромич, а през втората инициативата премина в Астън Вила.

Срещата започна чудесно за У.Б.А., които откриха резултата с "гол от съблекалнята", след като Шейн Лонг се разписа още в 3-ата минута.

Домакините нанесоха втория си удар само осем минути по-късно (11'), а в прегръдките на съотборниците си отново се озова Лонг. Ирландецът се възползва от груба грешка в  отбраната на "виланите" и прониза вратаря на гостите за втори път.

При този резултат завърши и първото полувреме, като нападателят на бирмингамци Либор Козак нацели гредата в 24-ата минута.

След почивката ситуацията на терена коренно се промени и футболистите на Астън Вила бяха тези, които се озоваваха по-често в опасна близост до наказателното поле на У.Б.А.

Мениджърът Пол Ламбърт направи тройна смяна в 57' и това даде резултат 10 минути по-късно, когато Карим ел Ахмади намали на 2:1 след удар от непосредствена близост. Малко по-късно Астън Вила стигна и до изравнително попадение, дело на Ашли Уестууд, който оформи крайното 2:2 с чудесен удар от границата на наказателното поле.

След това равенство двата отбора остават един в средата на таблицата. Уест Бромич заема 11-а позиция с 15 пункта, а Астън Вила е на 12-о място със същия точков актив.