Тонев се отчете с асистенция, но Наполи превзе Серия А

Отборът на Наполи се изкачи до първото място в Серия А, след като се наложи с категоричното 5:1 в гостуването си на Фрозиноне.

С успеха в 19-я кръг днес неаполитанци събраха 41 точки и изместиха Интер от първата позиция. Отборът, където играе Александър Тонев пък остава в опасната зона с 15 пункта.

Раул Албиол и Гонсало Игуаин дадоха преднина на гостите до първата част. Втората част започна добре за Наполи и между 58 и 60 минута паднаха още два гола във вратата на домакините, а техни автори бяха капитанът Хамшик и Игуаин. 20 минути преди края на срещата и Маноло Габиадини бе точен за разгромния резултат.

В 81-вата минута Фрозиноне стигна до почетно попадение чрез Паоло Самарко след пас на Тонев.