Тонев и Вила с равенство срещу последния

Отборите на Астън Вила и Съндърланд завършиха при нулево равенство на стадион „Вила Парк“ в мач от 13-ия кръг на Премиършип.

Пред погледа на принц Уилям, неговите любимци пропуснаха да вземат 3-те точки от „черните котки“, които са намират на последната 20-а позиция в класирането.Отборът на Александър Тонев пък заема 12-ата позиция с актив от 15 точки.

Мачът започна равностойно, като домакините очаквано имаха лек превес, но не успяваха да материализират положенията си.

Първата по-опасна ситуация дойде в 29-ата минута, когато Ел Ахмади нахлу в наказателното поле и подаде към Уестууд, който задържа и в последствие пусна топката към свободния Бентеке, но нападателят не бе концентриран и прати топката над вратата.

В 41-ата минута Съндърланд отбеляза гол след бърза контраатака, но попадението бе отменено поради засада, която бе правилно вдигната от страничния рефер.

Силната игра на гостите продължи в последните минути на първата част, като Джакерини се отличи с пропуск в 44-ата минута.

Първото полувреме в крайна сметка завърши при нулево равенство. През втората част Фабио Борини засече с глава центриране на Джакерини, но ударът му срещна гредата.

Нещата за Вила не се развиваха добре и мениджърът на домакините прибегна до смени, вкарвайки българина Александър Тонев в 71-ата минута.

Дошлият през лятото нападател обаче не успя да създаде нищо интересно пред вратата на Вито Маноне.

След здрава битка в средата на терена, двата отбора си поделиха точките, завършвайки 0:0 в неособено зрелищен двубой.