Тийн ухапа Интер в продълженията и изведе Милан на 1/2-финал (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Милан се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Италия, след като надви кръвния си враг Интер с 1:0 на "Сан Сиро". В редовното време срещата приключи при резултат 0:0, но в 104-ата минута 19-годишният талант на Милан Патрик Кутроне наказа "нерадзурите". За пръв път миланското дерби се реши в продължения, а Милан вече има 10 успеха над този съперник за Купата срещу 7 за "нерадзурите".

Двата тима не се бяха срещали в мач за Купата от 2000 г. насам, което допълнително увеличи заряда. В 24-ата минута Иван Перишич отбеляза за Интер, но след видеоповторение главният рефер отмени попадението заради засада на Юто Нагатомо. След това Милан пое контрола над срещата. Джакомо Бонавентура и Сусо пропуснаха удобни възможности, след като ударите им бяха отразени от Самир Ханданович.

През втората част Икарди и Перишич се озоваха на добри позиции за попадение, но Антонио Донарума също бе безпогрешен под другата рамка. Братът на Джанлуиджи Донарума го замени на пожар преди срещата, след като стана ясно, че Джиджо е получил травма.

Така в редовните 90 минути миланските грандове не успяха да се победят. В 104-ата обаче дойде чаканият миг за Милан. Сусо пое топката пред наказателното поле и я врътна технично вътре. Там от втора позиция изскочи Патрик Кутроне и от движение наниза вратата на Самир Ханданович за крайното 1:0.

Милан се класира на 1/2-финал, където ще срещне Лацио. Битката срещу лациалите, които отстраниха Фиорентина, ще се състои в два мача между януари и февруари.