Тим Дънкан с четвърти "трипъл-дабъл" в кариерата си

Тим Дънкан записа четвърти "трипъл-дабъл" в кариерата си, а Сан Антонио се наложи като гост над Мемфис със 107:101 точки в среща от редовния сезон на НБА.

"Гризлитата" прекъснаха серията си от 22 домакински победи. За Спърс пък това беше девети пореден успех срещу този съперник.

Дънкан завърши с 14 точки, 10 борби и 10 асистенции за победителите. Ману Джинобили отбеляза 17 точки. Дани Грийн добави 16 точки, а Тони Паркър се включи с 14 точки. Марк Гасол беше най-полезен за Мемфис с 28 точки и 12 борби. Зак Рандолф добави 10 точки.

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс изоставаше със 17 точки в последните 7 минути на мача и допусна втора поредна загуба след 96:113 точки срещу Бостън. Тайлър Зелър записа рекордните за кариерата си 24 точки. Коби Брайънт отбеляза 22 точки.

Горан Драгич се отличи с 28 точки и 13 асистенции при победата на Финикс със 118:106 точки над Далас. Маверикс прекъснаха серията си от пет поредни успеха. Маркиф Морис вкара 22 точки за "слънцата". Монта Елис реализира 33 точки за Далас.

Кливлънд записа шеста поредна победа след 105:91 точки срещу Торонто. Леброн Джеймс наниза 24 точки и подаде рекордните за сезона си 13 асистенции. Кевин Лав се включи с "дабъл-дабъл" - 15 точки 13 борби. Тристан Томпсън постави най-доброто си постижение за 2014/2015 с 21 точки и 14 борби, докато Кайри Ървинг отбеляза 15 за Кливланд, които не познават вкуса на загубата именно от 22 ноември, когато отстъпиха на Торонто. За Торонто се отличи Амир Джонсън с 27 точки, личен рекорд за сезона.

4127033

Хюстън спечели над Минесота със 114:112 точки след кош на Ник Джонсън 0.8 секунди преди сирената. Джеймс Хардън вкара 38 точки и подаде 6 асистенции за победителите, а Тадеус Йънг записа 19 точки за Минесота. Сакраменто победи Индиана със 102:101 след продължение след кош 0.8 секунди преди края на Карл Ландри.

Вашингтон се наложи над Денвър със 119:89 след 20 точки на Крис Хъмфрис. Филаделфия загуби от Оклахома Сити с 91:103 точки. Милуоки се наложи над Маями със 109:85 точки. Резервата Кендъл Маршал се отличи с 20 точки, включително три тройки в последната част. За Маями Дуйен Уейд реализира 28 точки.