Тевес се възмути на критиците на Меси

„Този, който не обича Меси, не знае нищо нито за футбола, нито за живота. Не знам какво се случва в главата на такива хора“, заяви Карлос Тевес по адрес на съотборника си в аржентинския национален отбор и 4-кратен носител на Златната топка Лионел Меси.

Тевес отново е част от състава на „албиселесте“ и ще помогне на отбора да спечели Копа Америка 2015, след като получи повиквателна от новия национален селекционер Херардо Мартино. При предишния треньор Алехандро Сабела Карлито бе пренебрегван и не участва в Световното първенство 2014 в Бразилия.

„Понякога не всички неща в националния отбор ти харесват и се случва да не се наслаждаваш. Но аз отсъствах четири години и за това време осъзнах, че националният отбор е всичко за един играч. Радвам се, че съм част от Аржентина и считам, че това е награда за усилията ми през сезона“, коментира голмайстора на Ювентус, с който спечели титлата и Купата на Италия, но загуби финала в Шампионска лига от Барселона на Лео Меси.

4142963

„Аржентина притежава отбор за титлата в Копа Америка. Все пак, това е финалист на Световното първенство миналата година. Харесват ми идеите на Мартино, защото той обича да атакува и смятам, че нашият отбор трябва да прави точно това, особено с играчите, с които разполага.

Аржентина е фаворит за титлата от самото начало на турнира“, коментира още Тевес, който е част от убийственото нападение на „албиселесте“, включващо още Лео Меси, Серхио Агуеро, Гонсало Игуаин, Езекиел Лавеци, Анхел ди Мария и Хавиер Пасторе.