Тевес най-накрая отново бележи в Шампионска лига

Шампионът на Италия Ювентус почна колебливо участието си в Шампионска лига, но Карлос Тевес измъкна отбора на Масимилиано Алегри и собственоръчно донесе победата с 2:0 над Малмьо.

След нулево първо полувреме, в което Асамоа, Тевес и Йоренте записаха няколко пропуска, втората част почна с мощен натиск на домакините, които търсеха задължителна победа след слабото представяне през миналата година.

"Старата госпожа" имаше шанс чрез Йоренте в 50', но вратарят на шведите спаси. 9 минути по-късно обаче Карлос Тевес беше в прегръдките на своите, след като фамозно двойно подаване между него и Погба му позволи да излезе на чиста позиция и да отбележи - 1:0.

Това беше първи гол за аржентинския стрелец в Шампионска лига от 2009 година насам, когато за последно се разписа за Манчестър Юнайтед. Головата му суша продължи 1003 минути.

След гола "бианконерите" се успокоиха и заиграха своята игра, но слабостта от началото на сезона - пропуските, продължи да преследва отбора. Лихтщайнер, Асамоа и Йоренте отново се разминаха с гола, а в 82' Погба изпусна най-чистото положение след гола на Карлос Тевес.

В крайна сметка обаче именно аржентинският ас сложи край на драмата, след като в 90' изпълни чудесен пряк свободен удар и фиксира крайното 2:0.

Така Ювентус е с 3 точки в група А на турнира, колкото има и Олимпиакос, който сензационно спечели с 3:2 срещу финалиста от миналата година Атлетико (Мадрид). Подробности от този двубой ЧЕТЕТЕ ТУК