Тайсъна видя сметката на жабар и ще се боксира за злато на европейското по бокс

снимка: bgboxing.org

Даниел Асенов изпълни заканата си да пребие италианец и да вземе по-благороден медал от брозна на евриопейското по бокс. Тайсъна от Кукорево се класира за финала в категория до 52 кг на първенството на Стария континет по бокс за младежи до 22 г., което се провежда в Браила, Румъния.

На полуфиналите днес Тайсъна победи по точки с категоричното решение на съдиите (5:0) италианеца Кристиан Зара. В спора за титлата утре Асенов ще срещне испанеца Габриел Ескобар Маскунано, който спечели мача си срещу англичанина Коули.

19-годишният Даниел Асенов е европейски шампион за мъже от Самоков 2015 и носител на купа „Странджа“ преди месец. Еврошампионатът до 22 г. се провежда за пръв път. От останалите ни петима състезатели до ¼-финалите достигна само Благой Найденов (81), а Роберт Чамасанян (69), Денис Гайнов (91), Катин Асенов (60) и Душко Благовестов (56) отпаднаха по-рано от надпреварата.