Тайбрек отне победата на България срещу Германия

снимка: lap.bg

България не успя да преодолее поредното си препятствие и записа осма загуба в Лигата на нациите. Този път волейболистите се отстъпиха с 2:3 (21:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:13) на Германия в първия си мач от група 19 от Лигата на нациите в Техеран. Днес нашите излизат срещу домакина Иран от 17:00 часа.

Заради отсъствието на Виктор Йосифов, който получи почивка за последните мачове от надпреварата, капитан на тима е Боян Йорданов. Селекционерът Пламен Константинов заложи на Светослав Гоцев, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Боян Йорданов, Николай Пенчев, Алекс Грозданов - Владислав Иванов - либеро.

Срещата започна доста оспорвано, но след поредица от изравнявания в резултата българите успяха да си осигурят комфортна преднина при 22-18 и без проблеми поведоха с 1-0 гейма.

След това българите започнаха да правят повече грешки от съперника си и въпреки смените, които Пламен Константинов предприе с Розалин Пенчев и Димитър Пенчев, нищо в играта на тима не се промени. Немският тим успя да се добере до равенство в гейма.

Оспорваната игра на двата отбора продължи и в третата част, но нервите на българските волейболисти се оказаха по-издръжливи и те поведоха с 2-1 гейма. Последва непостоянство в играта и от двете страни на мрежата, което прати мача в тайбрек. Впечатление направи, че при 8:10 в полза на немския тим, 7 от точки за България бяха от грешки на сервис на съперника. България отстъпваше с 8:12, но се върна в мача при 12:13, но в крайна сметка не успя да стигне до успех в мача.

За Германия Мориц Каритцек реализира 17 точки, а Симон Хирш добави 16.

Най-резултатен за България беше Валентин Братоев с 15 точки, Боян Йорданов добави 14 точки, а Светослав Гоцев се разписа с 10.