Светът е в краката на Лионел Меси! Рекордът на Герд Мюлер вече е в историята (ВИДЕО)

Лионел Меси го направи! Той имаше нужда само от 25 минути срещу Бетис, за да влезе в историята на футбола като най-великия голмайстор. Рекордът на Герд Мюлер вече е в историята, а светът е краката на магьосникът с №10.

Очакваше се аржентинецът да не играе срещу Бетис, но тази сутрин премина през фитнес тест, а Тито Виланова все пак реши да го включи в стартовите си 11, а Меси се отблагодари на своя треньор по най-добрия начин.

Още в 16-ата минута Меси направи феноменален пробив през половината отбор на домакините, влезе в наказателното поле и с диагонален удар с левия крак изравни рекорда на Мюлер - 85:85 и 0:1 за Барселона.

В 25-ата минута пък той пусна към Иниеста в наказателното поле, а испанецът му върна и от 10 метра отново с ляв крак Ла Полга влезе в историята, задминавайки един от най-великите голмайстори в историята. Барселона поведе с 0:2, а Лео прие поздравленията на всички свои съотборници за подобрения рекорд.

Освен това Меси се превърна в най-резултатния играч на каталунците в Примера, след като вече има 192 попадения на своята сметка. До края на мач пък остава много време и магьосникът може да качи още головата си сметка!

Real Betis 0-1 Barcelonaby goalsarena2012

Betis 0-2 Barcelonaby simaotvgolo12