Световното за Габи Петрова приключи

снимка: БГНЕС

Състезателката ни в тройния скок Габриела Петрова приключи участието си на световното първенство по лека атлетика в Лондон още в сериите. Българката не успя да премине границата от 14.07 метра, която поставиха 12-те състезателки, продължаващи към финала.

Габи постигна най-добро постижение от 13.90 (+0.2) метра при втория си опит. Тя обаче записа слаби резултати в другите два скока - 13.66 (-0.5) и 13.62 (+1.1) метра. Така тя остана на 17-о място в крайното класиране.

Петрова премина на два пъти 14.20 през сезона, но изглежда контузията в кръста все още не й дава абсолютен покой. Друг фактор, който попречи на максималното представяне на атлетите, бе проливният дъжд, изсипал се над Олимпийския стадион.

С най-добър резултат за финала се класира олимпийската шампионка от 2012-а Олга Рипакова – 14.57 м, а основната фаворитка Катерин Ибаргуен скочи 14.21 м от първия си опит. Юлимар Рохас пък се справи от втори опит, записвайки 14.52 м.

Финалът е в понеделник от 22:25 часа българско време.