Световният шампион не успя, но Кот д'Ивоар разпечата Райс М'Боли

Бившият вратар на ЦСКА Райс М'Боли блесна с няколко великолепни мача по време на Световното първенство през 2014-та година в Бразилия и впечатли футболния свят най-вече с изявите си по време на осминафинала Германия – Алжир.

Въпреки че М'Боли опази вратата си суха в продължение на 90 минути срещу Бундестима, той не успя да помогне на „пустинните лисици“ да се класират на полуфинал в турнира за Купата на африканските нации в неделното дерби срещу Кот д'Ивоар.

Алжир, считан за големия фаворит за трофея преди началото на надпреварата, отстъпи с 1:3 на „слоновете“, като може да съжалява най-вече за фрапантните си пропуски през втората част. Суперзвездите на Кот д'Ивоар бяха далеч по-ефективни пред гола и на три пъти преодоляха Райс М'Боли.

4131894

В 26-ата минута новото попълнение на английския шампион Манчестър Сити Вилфред Бони откри резултата след подаване на Макс Градел. Закупеният за 28 милиона паунда голмайстор се разписа в ключов момент за 2:1, като в 68-ата минута с глава по отличен начин засече центриране на новия си съотборник Яя Туре.

Малко преди това нападателят на Динамо (Загреб) Ел Арби Хилел Судани бе възстановил равенството, но високата ефективност на Кот д'Ивоар се оказа решаваща в мача. Алжирските играчи отправиха общо 14 удара, а 5 от тях попаднаха в очертанията на вратата на противника, но с трите си точни изстрела „слоновете“ надделяха.

4131895

Крайното 3:1 бе фиксирано от нападателя на Рома Жервиньо в 94-ата минута, когато целият тим на „пустинните лисици“ бе изнесен в предни позиции в търсене на нов изравнителен гол.

На полуфиналите Кот д'Ивоар ще играе с Демократична република Конго, който стигна до тази фаза след обрат от 0:2 до 4:2 срещу Конго. Другият сблъсък за място на финала ще спорят Гана и домакина Екваториална Гвинея.