Сух мач уби мечтата на младежите за Евро 2019

Младежкият национален отбор на България се отдалечи максимално от мечтата си да играе на Евро 2019 в Италия, след като завърши 0:0 при визитата си на Черна гора в среща от квалификационна група 9. Младите "лъвове" имаха нужда от победа в Никшич, за да съхранят по-сериозни шансове за класиране при определени обстоятелства на бараж.

След равенството обаче България заема четвърто място в групата с 9 точки. Трети е Казахстан с една повече и мач повече, а вторият Словения има 14. Лидер е Франция, чийто тим е с пълен актив от 27 точки. В оставащите си два мача до края България гостува първо на Словения (12 октомври) и след това на Люксембург (16 октомври), като шансовете за втората позиция минават само през две задължителни победи. В същото време словенците ще трябва да загубят не само от родните национали, но и от Франция при гостуването си в последния кръг.

Домакините имаха инициативата в началото, но първият удар отправи българският национал Серкан Юсеин. В 17-ата минута вратарят на Лудогорец Даниел Наумов отрази удари на Вукчевич и Вукотич с глава. При ответната контраатака Калоян Кръстев изведе Георги Йомов и футболистът на Славия можеше да се разпише, но стражът на черногорците Царевич изби в корнер. Лека полека темпото на игра спадна, но в 38-ата минута Янис Карабельов отправи бомбен шут от около 25 метра, а Царевич отново се прояви и с вещина изби в корнер. След центрирането от корнера и Венцислав Керчев опита късмета си, но Царевич пак спаси. В края на първата част българските младежи бяха по-активни, но така и не намериха целта.

Българските национали имаха чудесен шанс за гол в 48-ата минута, когато Антонио Вутов бе фаулиран на метър пред наказателното поле и изпълни фаула, но шутира слабо в стената, след което топката излезе в корнер. Младите „лъвове“ продължиха да доминират, но така и не намираха верния път към гола. Неточни удари отправиха Карабельов за България и Лончар от домакините, които натиснаха в края, но не успяха да стигнат до възможност за попадение.