Студен душ за Георги Миланов и ЦСКА в Пилзен

Българският национал Георги Миланов няма да играе в европейските клубни турнири през пролетта, след като неговият ЦСКА (Москва) допусна инфарктна загуба с 2:1 при гостуването си на Виктория Пилзен в последен мач от група D на Шампионската лига.

Всичко за руския гранд вървеше добре до самия край на мача, като до 90-ата минута резултатът бе 1:1, при което напред щеше да продължи ЦСКА. Точно тогава обаче влезлият като резерва Вагнер донесе победата на своя отбор и отчая “армейците”. Преди това Ахмед Муса бе открил за гостите в 66’, а Даниел Колар изравни 11 минути по-късно.

Георги Миланов започна двубоя като титуляр и остана на терена до 74-ата минута, когато бе заменен от Стефан Цубер.

ЦСКА имаше нужда от равенство, за да се класира на трето място в групата, но в крайна сметка това им изигра лоша шега. Домакините пък имаха нужда от задължителна победа, ако искаха да продължат участието си в Лига Европа.

В крайна сметка чешкият шампион успя да изтръгне успеха по изключително драматичен начин и ще играе на 1/16-финалите във втория по сила европейски клубен турнир заради по-добрите си показатели в преките двубои с “армейците”.

4051249

През първото полувреме няколко пропуска за ЦСКА направи Муса, като най-чистото положение пред него се откри в 32-ата минута, когато той се озова сам срещу вратаря на Виктория, но ударът му  попадна в тялото на стража. Домакините също показаха зъби, а близо го гола бяха Колар и Станислав Текъл.

“Армейците” първи откриха резултата след 65 минути игра, а точен бе Муса, който засече с глава центриране на Кейсуке Хонда. Само две минути след това обаче ЦСКА остана с човек по-малко на терена, след като Алан Дзагоев получи червен картон.

Футболистите на Виктория се вдигнаха на щурм и стигнаха до изравнително попадение чрез Колар в 77’, който се разписа с глава, засичайки центриране на Павел Хорват.

Чехите стигнаха до пълен обрат в 90-ата минута, когато стигнаха до пълен обрат, а в герой за Виктория се превърна Вагнер, който отбеляза победното попадение и така класира отбора си за елиминационната фаза на Лига Европа за сметка на ЦСКА.

В края на мача футболистите на ЦСКА се изнервиха и това доведе до втори червен картон за техен играч, този път за бранителя Понтус Вернблум в продължението и така руснаците завършиха срещата с 9 човека.