Стряскащи имена дебнат "орлите" на жребия в понеделник

Родният шампион Лудогорец се класира драматично за 1/16-финалите от турнира Лига Европа. "Орлите" ще бъдат в урната на непоставените, след като завършиха на второто място в своята група "С".

Така момчетата на Херо ще срещнат някой от победителите в групите на Лига Европа, плюс четирите най-високо класирани тимове от третите в групите на Шампионска лига. Възможните съперници са стряскащи, като сред тях са грандове като Атлетико (Мадрид), Милан, Лацио, Арсенал, Зенит и Атлетик (Билбао).

Жребият за 1/16-финалите в Лига Европа ще бъде изтеглен в понеделник от 14 часа наше време, а Sporta.bg ще го проследи на живо.

Потенциалните съперници на Лудогорец: ЦСКА (Москва), Атлетико (Мадрид), РБ Лайпциг, Спортинг (Лисабон), Виляреал, Динамо (Киев), Милан, Лацио, Аталанта, Локомотив (Москва), Aрсенал, Виктория Пилзен, Атлетик (Билбао), Зенит , Залцбург

Компания на Лудогорец в урната на непоставените ще правят: Спартак (Москва), Наполи, Селтик, Борусия (Дортмунд), Астана, Партизан, АЕК, Лион, ФК Копенхаген, Стяуа, Цървена звезда, Йостерсунд, Ница, Реал Сосиедад и Олимпик (Марсилия).