Стършелите жилнаха Ливърпул в добавеното време на голова драма (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Ливърпул и Уотфорд спретнаха невероятно голово шоу в мач от първи кръг на новия сезон във Висшата лига, завършил 3:3. Мърсисайдци бяха повече от близо до победата, защото след изтичането на редовното време на "Викъридж Роуд" те водеха с 3:2. "Стършелите" обаче бяха запазили най-доброто за финал и ужилиха "червените" в добавеното време.

Домакините първи поведоха в резултата още в осмата минута. Стефано Окака се извиси над бранителите на Ливърпул и наниза мрежата на Симон Миньоле след перфектно центриране от корнер. Отговорът на мърсисайдци последва в 29-ата минута, когато брилянтна комбинация между Джан и Садио Мане доведе до изравнително попадение на сенегалеца.

Радостта на Ливърпул обаче трая само 3 минути. Абдулай Дукуре хвърли в екстаз привържениците по трибуните, след като засече остро центриране и изненада неориентираната защита на гостите.

През второто полувреме те показаха истинското си лице. Новото попълнение Мохамед Салах майсторски изработи дузпа в 55-ата минута, след като мина покрай вратаря Гомеш, а той го фаулира. Роберто Фирмино показа хладнокръвие и бе точен от 11 метра. Само две минути бяха нужни на Ливърпул за пълен обрат. Фирмино прехвърли стража на "стършелите", а Салах бе там, за да добута топката в мрежата. Така бившият играч на Рома се поздрави с дебютно попадение и поведе тима си към успеха.

В 93-ата минута обаче драмата бе пълна. Ричарлисон стреля в гредата, а след неумела намеса на стража на Ливърпул, Мигел Бритос вкара кълбото във вратата и оформи крайното 3:3. При повторението обаче се видя, че той е в положение на чиста засада.

На Ливърпул им предстои гостуване на Хофенхайм в плейофен мач от Шампионската лига във вторник, а в събота мърсисайдци приемат Кристал Палас. В същия ден пък Уотфорд гостува на Борнемут.