Стратегически хикс за младите "лъвове"

Юношеският национален отбор на България до 19 години направи реми 1:1 с Гърция във втора среща от европейските квалификации.

Равенството в Севлиево бе много ценно за момчетата на Александър Димитров, които остава начело на своята група с актив от 4 точки. Южните ни съседи имат същия актив и голова разлика.

Днес гърците откриха в средата на първото полувреме чрез Анастасиос Донис, а в последната минута на тази част Кирил Десподов възстанови паритета.

Дебют за 19-годишните национали направи халфът на Черноморец (Бургас) Даниел Стаматов, който е бил викан в селекциите U15 и U16 преди време.

По-късно днес в Ловеч излизат отборите на Словакия и Албания в четвъртия двубой от групата. Първите два отбора от групата продължават в следващия етап на пресяванията, минимален шанс има и за 3-ия.

Българите, които вече са с 4 точки, ще трябва да чакат становището на лекаря за контузията на голмайстора Кирил Десподов, който напусна принудително терена в 54-ата минута.

Двата отбора изиграха остър мач с положения пред двете врати, като Анастасиос Донис не само беше най-сериозната опасност за българската врата, но и откри резултата в 21-ата минута. Още във 2-ата минута той се откъсна от дясно и сам срещу вратаря Любенов стреля в аут, но в 21-ата при аналогична ситуация не прости на българския вратар- 1:0.

Българският отбор реализира за 1:1 при първата си прилична ситуация за мача. Това стана в първата минута на добавеното време, когато Кирил Десподов беше изведен зад гърба на защитата на Гърция от Александър Василев, излезе сам срещу вратаря Йоргос Стрезос и изравни.

В началните минути на второто полувреме българската формация имаше инициативата, но защитата така и не намери противодействие на един от гръцките нападатели Анастасиос Донис, който при всяка възможност създаваше напрежение. На два пъти той стреля от границата на наказателното поле, като Любенов избиваше в корнер.

В 68-ата и в 71-ата минута той пък излезе сам срещу българския вратар, но Любенов имаше късмет, че топката не попадна в мрежата му. В края на мача имаше две добри възможности и за българския отбор, като Борислав Цонев и Антонио Вутов стреляха в аут от добри позиции.

Състав на България: Александър Любенов, Васил Попов, Пламен Гълъбов, Христофор Хубчев, Александър Василев, Радослав Цонев, Петър Витанов (78- Реян Даскалов), Антонио Вутов, Станислав Дрянов (61- Даниел Стаматов), Георги Минчев, Кирил Десподов (57- Борислав Цонев)

жълти картони:Георги Минчев, Радослав Цонев, Борислав Цонев (България), Димитрис Миртиянос, Димитрис Поповиц, Димитрис Фунтас, Албертос Русос (Гърция)