Стратегическа грешка за Бенфика (ВИДЕО)

Португалският гранд Бенфика допусна сериозна грешка в опитите си да намери място сред 1/8-финалистите на Шампионската лига.

Днес "орлите" посрещнаха гръцкия Олимпиакос на своя "Ещадио да Луш", но изтръгнаха единствено равенство 1:1 в мач от група C на надпреварата.

По този начин Бенфика и Олимпиакос остават с равен актив от точки - по 4, като гръцкият клуб може да вземе превес при домакинството си в Пирея след две седмици.

Убедителен лидер с 9 пункта е Пари Сен Жермен, който тази вечер остави белгийския Андерлехт без спечелена точка до момента.

Бенфика бе съвсем близо и до загуба в срещата, имайки предвид, че гърците бяха напред в резултата минути преди края.

Петнадесет минути преди почивката Олимпиакос разпечата мрежата на Артур, след като Алехандро Домингес отбеляза за 0:1.

Равенството обаче бе възстановено седем минути преди края, когато Оскар Кардосо спаси португалците от загуба, вкарвайки след асистенция на централния защитник Луйзао.