Страничен рефер закла Септември срещу "бистришките тигри"

снимка: lap.bg

Витоша (Бистрица) и Септември (София) не се победиха и завършиха наравно 0:0 в двубой от 25-ия кръг на Първа професионална лига. Въпреки сухия мач, що се отнася до голове, двата тима изиграха интересна среща и могат да съжаляват, че не си тръгнаха с пълния комплект точки.

Страничният съдия Милен Арабаджиев, за съжаление, се превърна в основната фигура в мача. В 41-ата минута той отсъди несъществуваща засада на Мартин Тошев, който вкара топката във вратата на "тигрите" за 1:0. Борис Галчев изведе съотборника си на стрелкова позиция, а той преодоля Василев с лекота. Реферът обаче видя друго и вдигна флага, с което отмени попадението.

Малко преди това Христов можеше да отбележи за домакините, а през втората част две добри положения изпусна централният нападател на Витоша Григор Долапчиев. При една от ситуациите в 51-ата минута той получи топката на далечната греда и от малък ъгъл я заби от външната страна на мрежата.

В 88-ата обаче Долапчиев направи непростим пропуск, който трябваше да се превърне в гол и да донесе първа победа за тима на Костадин Ангелов в родния елит. Нападателят получи топката на няколко метра от вратата и бе непокрит, но стреля над напречната греда и така фиксира крайното 0:0.

Така Витоша продължава да търси първи три точки, като е на последното 14-о място със 7 пункта, а отборът на Николай Митов е 7-и с 28 точки.