Страхотно! Монтана удари Цървена Звезда на баскет насред Белград

Монтана 2003 победи драматично като гост срещу Цървена звезда с 69:66 (17:13, 15:19, 15:24, 22:10) в среща от Адриатичаската лига по баскетбол при жените.

Българският отбор е с три победи и само едно поражение от изиграните си до момента четири срещи в турнира.

Монтана поведе с 12:3 в самото начало на двубоя, но след това допусна силна серия от страна на сръбкините и двата отбора се оттеглиха на почивка при 32:32 на почивка.

Домакините натрупаха аванс от 56:47 в края на третия период, но Монтана не се предаде и направи решителен обрат в последната част.

Българките вкараха първите шест точки в последната четвъртина и намалиха аванса за Цървена звезда на само три точки.

В последните две минути на мача Шеръл Алън реализира два решителни коша за тима от Монтана.

В края Виктория Стойчева реализира два фаула, за да осигури успеха за българския отбор. Алън реализира 22 точки за Монтана 2003, а Лиза Бърджис добави още 13 точки и 12 борби.

За Цървена звезда Александра Катанич отбеляза 18 точки.