Страхотни голове и нерви при нова загуба на Интер (ВИДЕО)

Интер записа трети мач без победа в Серия А и отстъпи заслужено като гост на един от най-стабилните домакини в Калчото – Сасуоло с 1:3 в първи мач от неделната програма на 21-ия кръг.

„Нерадзурите“ досега не бяха допускали попадение срещу „неровердите“ и ги бяха побеждавали на два пъти с по 7:0, включително на „Джузепе Меаца“ по-рано през сезона, но този път не можаха да спрат устрема им и записаха втора поредна загуба след 0:1 от Торино миналата седмица.

Страхотни голове на Симоне Дзадза и Никола Санзоне нокаутираха „нерадзурите“ още преди да е изтекъл и половин час игра. Спряганият за трансфер в Ювентус италиански талант Дзадза с фамозно отиграване в 17-ата минута не остави никакъв шанс на Самир Ханданович.

Мисироли от левия фланг предостави топката в наказателното поле на Дзадза, който с едно докосване я нагласи на левия си крак и с бомбен шут неспасяемо я прати във горния ъгъл на вратата – 1:0.

Италианският национал Симоне Дзадза вече има попадения срещу четири от грандовете в Серия А – той порази по веднъж мрежите на Ювентус, Милан и сега Интер, като има и две попадения срещу Рома.

В 29-ата минута Санзоне от левия ъгъл на пеналтерията по идентичен начин прати кълбото в мрежата, като топката рикошира в напречната греда, преди да мине зад гърба на Ханданович – 2:0.

Топ реализаторът на Интер Мауро Икарди бе оставен на пейката, за да бъде съхранен за четвъртфинала срещу Наполи в сряда другата седмица, но се появи след почивката в стремежа на Роберто Манчини да търси обрат.

Маурито изпълни предпазначението си и се разписа за 2:1 в 83-ата минута, след като пресече невнимателен пас назад и преодоля вратаря Андреа Конзили, преди на празна врата да отбележи.

Икарди вече има 11 гола през сезона в Калчото и излиза на трето място при голмайсторите, изоставайки единствено от сънародниците си Гонсало Игуаин (12 гола за Наполи) и Карлос Тевес (13 гола за Ювентус).

Един от най-активните на терена за домакините – Санзоне – изпусна нервите си в добавеното време и си изкара втори жълт картон, оставяйки съотборниците си с човек по-малко на терена. Преди почивката „неровердите“ имаха основателни претенции на два пъти за отсъждане на дузпа, първо за бутане на Исаак Донкор срещу Лонги, а след това за игра с ръка на ганайския юноша на Интер.

Донкор бе изгонен в 93-ата минута за несъществуващо нарушение в наказателното поле срещу Дзадза, а отсъдената дузпа бе реализирана от Доменико Берарди – 3:1 и край на внушителната серия от шест поредни спасени дузпи на Самир Ханданович.

С победата Сасуоло изпревари Интер в класирането, събирайки 28 точки за 8-мо място, докато „нерадзурите“ с 26 са на незавидната 12-та позиция и дори могат да бъдат изместени по-надолу от Торино и Верона.

Интер два месеца (4 мача) нямаше поражение като гост, но липсата на достатъчно голове този път се оказа фатална за тима на Роберто Манчини, въпреки че за първи път в Серия А той пусна сред титулярите новите попълнения Джердан Шакири и Лукас Подолски.

Сасуоло има само едно поражение – 0:1 от Наполи на 26-ти септември – в 13 мача като домакин, като изневери на тенденцията да се представя по-силно през второто полувреме на мачовете си.

През втората част Интер имаше няколко отлични шанса да стигне по-рано до гол, но Шакири нацели гредата с шут от около 20 метра, след което отляво в наказателното поле прехвърли напречната греда с техничен изстрел.

Влезлият след почивката Мауро Икарди и Додо опропастиха добри положения в последния четвърт час, като бяха отчаяни от добрите намеси на вратаря на Сасуоло Андреа Конзили.

Единствената положителна новина за феновете на „нерадзурите“ е фактът, че в двубоя играха юношите Исаак Донкор и влезлият като резерва Гьорге Пушкаш, както и новото 22-годишно попълнение от Динамо (Загреб) Марсело Брозович.