Страхотен гол на Мюлер изведе Байерн до успех (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) продължава безгрешния си поход към титлата в германската Бундеслига, след като срази с 3:1 гостуващия на „Алианц Арена“ Дармщад. Баварците имаха повече проблеми от очакваното преди почивката, когато допуснаха попадение във вратата си и трябваше да осъществяват обрат.

Вагнер изведе Дармщад напред в резултата в 26-ата минута след центриране отдясно на Сиригу. Резултатът се запази до края на полувремето и едва в 49-ата Томас Мюлер овладя центриране на Рафиня, за да прати топката в мрежата за 1:1.

Второто попадение на Мюлер бе истински шедьовър, след като той първоначално не можа да играе с кълбото по начина, който искаше, но импровизацията му бе отлична – задна ножица за 2:1 в 71-ата минута.

Крайното 3:1 фиксира Роберт Левандовски след асистенция на Франк Рибери, с което Байерн узакони успеха си. Баварците вече имат 59 точки – 11 повече от Борусия (Дортмунд), който е с мач по-малко.