Страхотен детски турнир в Созопол преди Мондиал 2018

В началото на месец юни в Созопол стартира второто издание на детския футболен турнир „Флагман Къп 2018“. Събитието се организира със съдействието на Община Созопол и кмета на града Панайот Рейзи.

На 6, 7, 8 и 9 юни на централния терен на „Арена Созопол“ сили ще премерят детски футболни школи от цяла България. Поканени са също така отбори и от чужбина, като сред тях са и грандовете Цървена Звезда (Белград) и Спартак (Москва).

„Флагман Къп 2018“ ще се проведе във формат „Футбол 9“ за деца родени през 2007 г. и всеки от отборите ще изиграе по пет мача в рамките на турнира. Двубоите ще бъдат ръководени от двама съдии в по две полувремена по 30 минути с 10 мин. почивка.

В миналогодишното издание на турнира победител стана Ботев (Пловдив), който на финала се наложи с 3:0 срещу децата на Нефтохимик.