Страхотен Беломъжев спечели старт от Световната купа

снимка: Facebook

Най-добрият български състезател по ски-ориентиране Станимир Беломъжев завърши първи в днешния старт от Световната купа по ски-ориентиране в Швеция, съобщава bTV.

Днешният осми старт от началото на сезона бе организиран в две части: сутринта спринт-пролог, а следобед преследване на средна дистанция.

Тактическото бягане от спринта даде възможност на Станимир да стартира от добра позиция – осми, на 25 секунди от временния водач Андрей Ламов и след мощно каране по 8,5 км трасе с 24 контролни точки да се поздрави с успех на финала.

Втори на секунда остана Андрей Ламов (Рус), трети на две секунди от Станимир е Андерс Холберг (Шве), четвърти на шест секунди е Ханс Йорген Квале (Нор), Пети на 9 секунди е Петер Арнесон (Шве) и шести на 12 секунди след победителя е Улрих Нордберг (Шве).

37 мъже стартираха в преследването днес.

Преди този старт Станимир бе на четвърто място в световната ранглиста и 11-и за Световната купа, но с днешната победа ще се придвижи чувствително напред.

Този кръг от Световната купа ще завърши в неделя, когато ще се състои дългата дистанция.