Страдание за Петев и Стоилов в Лига Европа

Българските специалисти Ивайло Петев и Станимир Стоилов приключиха участието си в турнира Лига Европа след тежки загуби в срещите-реванш от плейофа за влизане в групите на надпреварата.

Воденият от Стоилов тим на Астана (Казахстан) загуби с 0:4 при гостуването на испанския Виляреал и с общ резултат 0:7 отпадна от турнира. Два гола за Виляреал вкара Дарио Вието, а по веднъж точни бяха Бруно Сориано от дузпа и Матиас Лейва. Българският нападател на Астана Атанас Курдов влезе в игра в 71-а минута, когато крайният резултат вече бе оформен.

Отборът на Ивайло Петев - АЕЛ Лимасол, също напусна турнира след загуба на реванша от Тотнъм с 0:3 и общ резултат 1:5. Молдовският Зимбру, който отстрани ЦСКА в по-ранна фаза, също не успя да влезе в групите след загуба от гръцкия ПАОК на реванша с 0:4.

Зимбру спечели първия мач с 1:0, но тежката загуба в ответния мач лиши молдовците от сензационно влизане в групите. Една от големите изненади поднесе казахстанският ФК Карабах, който елиминира холандския Твенте след равенство 1:1 на реванша. Първият мач в Казахстан завърши 0:0 и Карабах продължава напред благодарение на правилото за гол на чужд терен.

Изненадващо от турнира отпаднаха френският Олимпик Лион и испанският Реал Сосиедад. Лион спечели на реванша срещу Астра Плоещ с 1:0, но румънците продължават напред с общ резултат 2:2 и също заради правилото за гол на чужд терен след победата си в първия мач с 2:1.

Бившият играч на Левски Жоаозиньо пък е с основна заслуга за елиминирането на Сосиедад, който миналия сезон игра в групите на Шампионска лига. Бразилецът откри резултата с гол от дузпа в 71-а минута за победата на своя ФК Краснодар с 3:0 на реванша. В добавеното време Жоаозиньо получи червен картон, а руският отбор се класира в групите с общ резултат 3:1, посочва БТА.

Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за Динамо Москва при победата с 2:1 като гост на Омония Никозия. Динамо се класира за групите с общ резултат 4:3.