Стойко Сакалиев продължава да наказва вратарите в Малта

снимка: ole-bg.com

Българският нападател Стойко Сакалиев отново се разписа по малтийските терени, но този път тимът му Керчем Аякс завърши 1:1 с Виктория Хотспърс в среща от 5-ия кръг на Лигата на Гозо, предаде БТА.

Въпреки пропуснатата победа, Керчем излезе еднолично начело в класирането с 11 точки, с 1 пред сочения за фаворит преди началото на сезона Надур Йънгстърс.

Тимът на Виктория Хотспърс, който е един от най-популярните на остров Гозо, но в момента се намира в доста трудна ситуация, излезе напред в резултата в 14-ата минута. Нигерийският нападател Еджо Нкуоча засече ниско центриране по земята на първа греда и прати топката зад гърба на вратаря на Керчем - Кортни Мерсиеса.

След попадението "зелено-белите" от Керчем натиснаха здраво и бяха на няколко пъти близо до гол, но късметът беше с тима на Хотспърс. Все пак 8 минути преди края на мача Сакалиев изравни, след изпълнение на фаул от другия българин в състава - Петър Кюмюрджиев.

Защитникът изпълни свободен удар от далечно разстояние, но Сакалиев разчете ситуацията на бързо и с първото си докосване на топката я прати в мрежата. Само две минути по-рано удар на Сакалиев беше избит от голлинията на защитник на Виктория Хотспърс.