Стоилов матира Младенов и наказа ЦСКА в Пловдив

Завръщането на Тодор Неделев и Мариян Огнянов се оказа печелившият коз на Ботев (Пловдив), след като двамата бяха в основата на победата на “канарчетата“ срещу ЦСКА с 2:1 в дербито на 20-ия кръг на А група.

В предпоследния си двубой на стадион “Христо Ботев“ домакините изиграха много стойностен двубой, а завърналите се след контузии играчи бяха с ключов принос за успеха.

Ботев получи правото да изпълни дузпа за спорно нарушение на Фо-Поре, а Цветков беше точен в 12'. Чочев с глава възстанови равенството само две минути след началото на второто полувреме, а резервата Огнянов в 72' се възползва от грешка на Черни и донесе победата на домакините.

4049885

Това беше и първа победа в „А“ група за Ботев над ЦСКА след завръщането на тима, а мачът беше белязан и от завръщането на Тодор Неделев, който имаше дейно участие в изграждането на головата атака на “канарчетата“.

По този начин Ботев изпревари ЦСКА в класирането и се завърна победоносно в топ 3 с актив от 37 точки – толкова, колкото има и градският съперник Локомотив. ЦСКА остава 5-и с 35 пункта.

4049887

Първата реална опасност в мача бе пред вратата на Черни. Христов проби отдясно и намери отлично Ромарио, чийто удар обаче беше париран от капитана на гостите Валентин Илиев.

Напрежението се задържа в половината на ЦСКА, а Ромарио се размина с гола 9'. Последва ново центриране в наказателното поле, където Цветков беше съборен от Фо-Поре. Първоначално дузпа от Стоянов не бе отсъдена, но след консутация с рефера зад вратата посочи бялата точка.

4049883

След кратки скандали Илиев получи жълт картон, а с помощта на левия страничен стълб Цветков реализира спорно отсъдения 11-метров наказателен удар - 1:0 за "канарчетата". ЦСКА отговори в 17' с превъзходен изстрел на Марсиньо, но топката нацели гредата.

Последва натиск на "армейците", който обаче трудно достигаха до положения пред вратата на Стаховяк, като се опитваха най-вече с центрирания, което не беше най-удачното решение при наличието на ниските Петров и Гъргоров. Ботев пък пропуснаха сигурен втори гол, когато в 38' Анисе се озова на два метра фронтално от вратата, но не успя да вкара от перфектното центриране на Христов.

4049872

До края на полувремето "червените" продължиха с предсказуемата си игра в нападение, а Ботев умело задържа аванса си. С настъпването на втората част обаче дойде и изравнителния гол след първата грешка на домакините.

Попов направи за смях Минев отдясно и центрира отлично към далечната греда, където Спрокел и Грънчаров оставиха сам Чочев. Младият халф успя да насочи добре топката и с глава изравни резултата. След гола при идентична ситуация на терена Стаховяк се прояви във спасяване.

4049873

Иначе скуката отново завладя мача, като и двата отбора заложиха на много центрирания, които не водеха до нищо интересно. В 65' ЦСКА можеше да отбележи, но ударът на Янчев мина на метър встрани.

В 70', буквално минутки след като на терена се появиха Огнянов и Неделев, падна и гол за Ботев. След многоходова акция Вандер центрира в наказателното поле, а Неделев остави за Христов. Защитникът стреля, а Черни изпусна топката, оставяйки на Огнянов да вкара за 2:1. "Армейците" претендираха за засада, но Янчев беше покрил двама играчи в жълто-черен екип.

4049867

До края на срещата Младенов вкара в игра Косоко и Сидибе, но и това не помогна на тима, който дори не стигна до реална възможност за изравнителен гол.