Старите пушки гръмнаха и Локо мечтае за Европа

снимка: БГНЕС

Локомотив (Пловдив) постигна четвърта поредна победа в първенството, след като стъжни шансовете на Монтана да си осигури директно оцеляване в елита, побеждавайки тима на Емил Велев с 2:0.

Попаденията реализираха лидерите на „смърфовете“ - неостаряващите Мартин Камбуров и Емил Гъргоров, които отново загатнаха, че въпреки напредналата си възраст, са безспорно най-класните български футболисти на съответните си постове в А група.

Камбуров с елегантни финтове и безпощаден удар в 20-ата минута даде аванс на Локомотив, за да увеличи сметката си на 17 през сезона и да дръпне с 3 на Клаудиу Кешеру по този показател.

4156340

В 83-ата минута пък Емил Гъргоров покачи на 2:0 с красив изстрел от воле след лошо избиване на вратаря на Монтана Ивайло Василев. Локомотив имаше пълно превъзходство и логично стигна до победата, като на два пъти уцели и гредата и като цяло бе автор на далеч по-опасните положения.

Тимът с основания мечтае за участие в квалификациите на Лига Европа, защото заема четвъртото място с 43 точки – колкото е активът на Славия. Локомотив може да играе в Европа и като четвърти в А група, при положение че Монтана загуби финала за Купата на България. ЦСКА има забрана за участие в евротурнирите, затова Локо ще се облагодетелства, а и програмата на тима до края е доста по-благоприятна от тази на Славия и Берое (трети с 47 точки).

Монтана остава девети с 21 пункта – 2 по-малко от осмия Пирин и съответно от директно оцеляване в елита.

4156341

По информация на Sporta.bg на трибуните имаше агенти от Турция, които следят изявите на Мартин Райнов и Димитър Велковски.

Мартин Камбуров откри резултата в полза на Локомотив в 20-ата минута, материализирайки второто добро положение в мача. Ванчо Траянов с прекрасен пас в коридор изведе нападателя вдясно в наказателното поле, а той с два елегантни финта направи за смях защитник на Монтана и от малък ъгъл разстреля вратаря Ивайло Василев - 1:0.

Това е 17-ти гол за Камбуров през сезона, с който той увеличава преднината си на върха при голмайсторите пред Клаудио Кешеру, отбелязал 14 за Лудогорец до момента.

4156342

Преди попадението пък Емил Гъргоров с техничен пас бе дал пространство за стрелба на Мартин Райнов също вдясно в наказателното поле, но диагоналният му удар мина на сантиметри от гредата.

При липса на особена интрига през първото полувреме, след като Локомотив доминираше на терена, публиката в Сектор А се занимаваше повече да скандира обиди и откровено да псува треньора на гостите Емил Велев - Кокала, отколкото да следи действията по терена.

4156343

До края на полувремето домакините отправиха още няколко коварни удара от далечна дистанция, с които вратарят на Монтана се справи, а гостите така и не успяха да затруднят значително защитата на противника и логично се оттеглиха на почивка с пасив в резултата.

Със самия последен съдийски сигнал Иван Коконов можеше да си отбележи автогол в опита си да изчисти центриране от фаул и удари гредата, а при добавката Иван Иванов с мощен изстрел прати кълбото над вратата и пропусна най-изгодния шанс да покачи на 2:0.

В началните минути след почивката Монтана ставаше по-смел в действията си, но в същото време атаките на домакините вещаеха повече неприятности за съперника, макар да не се стигаше до чисти положения.

По традиция един от най-колоритните фенове на Локомотив (Пд) гледаше двубоя близо до скамейката на гостите и не пропусна да влезе в люто пререкание с треньора на Монтана Емил Велев. Кокала в типичния си стил не остана длъжен на наглеца и дори му обеща да го "пребие" след мача.

4156344

В 58-ата минута Мартин Райнов отново демонстрира плътния си удар и от около 25 метра закачи горната греда, но топката излезе в аут. Някъде по това време дъждът над Пловдив се усили значително, но явно агитката на Локомотив не усещаше студа, защото 20-ина фена се съблякоха голи и започнаха още по-усилено да скандират в подкрепа на любимците си.

В 64-ата минута Емил Гъргоров бе изведен отлично в коридор от Ванчо Траянов в наказателното поле, но стражът на гостите спаси с крак коварния изстрел на Бадема. Малко по-късно опасен удар на Асен Георгиев препарира вратаря на Локо Ел Харуби, но за негово щастие рикошет прати кълбото на сантиметри от гредата.

Докато играчите на Локомотив се надпреварваха да обстрелват противниковата врата от далечна дистанция, феновете на домакините заснемаха срещата с помощта на дрон, който кръжеше над трибуна "Спортклуб". По информация на Sporta.bg привържениците ще снимат филм за себе си.

В крайна сметка логиката възтържествува и "смърфовете" стигнаха до второ попадение, с което затвърдиха превъзходството си в мача. Центриране отляво в 83-ата минута не бе боксирано адекватно от вратаря на Монтана, на когото пречеше Иван Иванов, но без да извършва нарушение. Топката стигна до непокрития Гъргоров, който от движение от десетина метра не пропусна да се разпише за 2:0.