"Старата госпожа" паркира рейса за грозен триумф в Неапол

Ювентус демонстрира тотален антифутбол, но в крайна сметка би Наполи с 1:0 насред Неапол в голямото дерби от Серия А. Под Везувий "Старата госпожа" бе решила да се брани от първата минута и да разчита на епизодични контри. При една такава в 13-ата минута Пауло Дибала напредна с мощен рейд през центъра и после подаде към нахлуващия на скорост в наказателното поле Гонсало Игуаин. Бившият играч на Наполи пое топката и се озова сам срещу вратаря Пепе Рейна, после с премерен удар по земята в близкия ъгъл намери мрежата за ужас на препълнени "Сан Паоло". Мразеният в Неапол аржентинец изведе Юве напред.

После пред вратата на гостите настана същинска буря и атаките на домакините се редяха една след друга. Това обаче не водеше до чисти положения, защото торинци се бранеха с 11 човека и бяха затворили умело подстъпите към Джиджи Буфон. Все пак Наполи имаше 2-3 добри шанса да изравни още преди почивката. Те обаче бяха пропилени и така на полувремето играещият в изцяло жълти екипи Ювентус се оттегли с преднина.

Втората част не се различаваше по нищо. Неаполитанците натискаха, а Юве бе "паркирал автобуса" в своето наказателно поле. След час игра домакините се изнервиха, че не изравняват и това доведе до брак в играта им. Ювентус се възползва от ситуацията и успя да задържи безценния гол преднина.

В крайна сметка минималният успех на Юве го доблици само на точка от Наполи. Неаполитанците записаха първа загуба в Италия за сезона и сериозно разочароваха своите фенове. Интер може да се възползва от грешната стъпка на Наполи и да излезд начело в Серия А. за целта в неделя от 16:00 "нерадзурите" трябва да се справят у дома с Киево (Верона).