Старата госпожа извади пръчката и наказа сурово бездушните звезди на Барса

Ювентус разби с категоричното 3:0 Барселона в първи четвъртфинал в Шампионската лига. "Старата госпожа" бе разучила перфектно играта на каталунците и се възползва по превъзходен начин. В герой за италианците се превърна Пауло Дибала, който заби великолепни две попадения през първата част. Класиката оформи Киелини през второто полувреме.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ НА ЖИВО СРЕЩАТА В ТОРИНО - ВИЖТЕ НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ+ВИДЕО ОТ ГОЛОВЕТЕ ТУК

Сблъсъкът на титаните стартира с мощна преса на "бианконерите". Това набързо даде желания резултат и тимът поведе в 7-ата минута. Тогав Дибала получи на удобна позиция в наказателното поле и с хубав и техничен удар опъна мрежата зад Андре Тер Стеген.

Вместо да реагира - Барса продължи да показва бездушна игра. Подаванията между звездите на ЛУис Енрике бяха лесно разгадаеми и Юве нямаше притеснения.

В 22-ата минута пак аржентинецът Дибала блесна с майсторско попадение. Той остана непокрит и се възползва от хитър пас. От около 17 метра Дибала разстреля в близкия ъгъл стража и даде сериозен аванс на домакините.

Единственият шанс за гостите през първата част пропиля Иниеста сам срещу Буфон.

През втората част събитията на "Ювентус Стейдиъм" продължиха в същото русло.

Пропуска на Меси в 47-ата минута бе наказан в 55-ата минута от Киелини. Защитникът се включи от при корнер и с глава отправи диагонален удар. Топката срещна гредата и после влетя във вратата за трети път.

После Юве затвори играта по италиански, не допусна гол и заслужено записа една от най-знаменитите си победи в историята. Реваншът в Испания обаче ще е интригуващ, защото всички помнят какво се случи на ПСЖ, въпреки че бе бил Барса с 4:0 на осминафиналите.