Сръбско бижу разплака Коста Рика

Сърбия стартира измъчено, но успешно пътя си на Мондиал 2018. "Плавите" се справиха изключително трудно със симпатягите от Коста Рика с 1:0 в град Самара в откриващия си мач на Мондиал 2018. Съседите измъкнаха трите точки след страхотно изпълнение от фаул на Александър Коларов. Той би майсторски - като Стоичков срешу Германия през 94-а и не остави шанс на вратаря на Реал М - Кейлор Навас.

Преди това поапдение сърбите повече от час се мъчеха, а бойкият отбор на Коста Рика показа здрава игра в отбрана и опасни контри. Най-доброто положение за първата част бе на сметката на момчетата от Централна Америка, които след корнер имаха 100-процентова възможност.

През второто полувреме нападателят Митрович излезе сам срещу Навас, но не успя да го преодолее.

Малко след това Коларов застана за д топката и от пряк свободен удар хвърли в дива радост Сърбия.

Коста Рика натисна в опит да изравни, но така и не съумя да го направи. Така сърбите постигнаха очаквана победа в групата, където са още отборите на Бразилия и Швейцария.