Сърбия удари Австралия на Световното първенство по волейбол

снимка: fivb.org

Сърбия победи Австралия с 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:17) в мач от група А на Световното първенство по волейбол.

Победата бе втора за "плавите", които вече имат шест точки и са близо до участие в следващата фаза на шампионата. Австралия остава с три пункта, спечелени срещу Камерун.

Първите два гейма бяха много оспорвани, но западните ни съседи успяха да надделеят и да дръпнат с 2:0 гема. В първия австралийците бяха близо до победата, след като водеха с 22:20, но след това се пречупиха и позволиха обрат и загубиха с 23:25.

Втората част вървеше точка за точка до края, когато сърбите показаха по-високата си класа и се наложиха с 25:22.

Третата част бе за австралийците, които бяха по-добри през целия гейм и в един момент имаха аванс от пет точки, а в крайна сметка спечелиха с 25:23.

В последната част обаче сърбите не им оставиха никакъв шанс и победиха с 25:17.

Най-резултатен за победителите бе Никола Ковачевич с 20 точки, а Александър Атанасиевич отпразнуав рождения си ден като наниза 17 пункта. За Австралия Ейдън Дзингел завърши с 13 точки.

В група D Франция нанесе първа загуба на сензацията Иран. "Петлите" се наложиха с 3:1 (25:18, 14:25, 25:19, 29:27) гейма и оглавиха потока си със 7 точки, което означава, че те ще играят в следващата фаза. След поражението Иран се смъкна на трето място с пет точки, докато втори със 6 са американците.

Французите започнаха добре срещата и спечелиха първия гейм без големи проблеми. Втория се разви по подобен начин, но в полза на Иран. Азиатците започнаха добре третата част, но Ървин Нгапет поведе Франция към успех и аванс от 2:1 гейма.

Последният четвърти гейм беше много оспорван, но в крайна сметка французите спечелиха с 29:27.

Ървин Нгапет и Антонин Рузер отбелязаха 19 точки за победителите, а Кевин Тил добави 18. С толкова се отчете и Шахрам Махмуди, който бе най-резултатен за иранците.