Сърбия подчини Русия и е на финал на Евробаскет

Сърбия и Словения е финалът на Евробаскет 2017. Плавите си осигуриха място на финала, след като се наложиха с 87-79 над Русия в страхотен сблъсък. От първите редове срещата изгледа президентът на БФБаскетбол Георги Глушков, а сред зрителите бяха и други функционери на родния спорт като Коста Илиев, Росен Барчовски и Александър Чакмаков, съобщава bgbasket.com.

Първите минути преминаха през няколко серии от двете страни, първите пет точки за Сърбия, шест безответни за Русия, отново поредица за сърбите. С много стабилни проценти на стрелба двата отбора направиха добра първа четвърт, завършила с аванс на Сърбия от 5 точки. Още от началната част започна надиграването на звездите в двата отбора - Алексей Швед и Богдан Богданович.

Постепенно Сърбия започна да взима преднина, със страхотните изяви на Бобан Марянович, и като цяло пробивите на целия тим под коша.Само за 2 минути в средата на втората част разликата стана двуцифрена, а не след дълго сърбите вече водеха с цели 14 точки. Стрелбите на Русия намираха само гредите, а Сборная нямаше никакъв отговор в защита.

Серията на сърбите стана 14-0, преди Дмитри Хвостов най-после да отбележи тройка. През второто полувреме Сърбия продължи да диктува събитията и да държи стабилните 16 точки аванс. До средата на третата част за Русия се бяха разписвали само четири състезатели, срещу 9 за съперника.

Серия от 11-0 за Русия с три тройки в нея върна интригата за две минути. След това отново Сърбия взе преднина, но отново я загуби след 30-та точка на Швед, направила разликата само 2 точки, с 4 минути на часовника. Битката продължи със зъби и нокти, преди Богдан Богданович за кой ли път да донесе спокойствие за сърбите, с решителна тройка, 7 точки разлика и само 1.44 до края. Богданович бе тих през второто полувреме, но в най-важния момент излезе напред, за да поеме отговорност. Той завърши с 24 точки, а Марянович отбеляза 18.

За Русия Алексей Швед приключи с 33. Единствената загуба за Сърбия бе контузията на Стефан Йович.