Сърбия няма да спи, плавите са на Мондиал 2018

снимка: mozzartsport

Сърбия ликува, след като удари у дома Грузия с минималното 1:0 в последния си мач от група „D” на световните квалификации в Европа и се класира директно за Мондиал 2018 в Русия. Единственото и победно попадение за „плавите” реализира Александър Прийович (74) след извеждащ пас на Митрович. До края на мача домакините не допуснаха изненада и с тези три точки спечелиха групата си с общ актив от 21 точки.

По същото време Уелс загуби у дома от Ейре с 0:1 в директната битка за второто място, което дава възможност за евентуално участие в баражите. „Драконите” и ираландците се вкопчиха в здрава битка на стадиона в Кардиф. Гостите обаче имаха късмет и изкопчиха трите точки с гол в 57-ата минута на Джеймс Маклийн, който се възползва от асистенция на Джефри Хендрик. Домакините бяха без контузената си голяма звезда Гарет Бейл и до края на срещата не успяха да отвърнат на удара. Така Уелс остана трети в групата със 17 точки, а Ейре завърши на втора позиция с 19 точки и очаква да разбере дали този актив е достатъчен да бъде сред осемте най-добри втори тима, които ще играят в допълнителните баражи.

Австрия пък завърши квалификационния цикъл с победа 1:0 при визитата си на аутсайдера Молдова, пише Блиц. Преди тази среща и двата тима нямаха никакви шансове за първите две места в групата. Домакините завършиха мача в намален състав, след като в 55-ата минута Йоница получи втори жълт и съответно червен картон. Луис Шауб (69) вкара победния гол за австрийците, които завършват четвърти с 15 точки. Молдова остана на последното място само с 2 точки.