Сърби изритаха Локо от евротурнира по хандбал

Вицешампионът от последния хандбален сезон у нас при мъжете „Локомотив” приключи с участието си в европейските клубни турнири- „Чалъндж къп”. По драматичен начин снощи варненци допуснаха втора загуба от „Слога” в сръбския град Пожега и не успяха да достигнат до четвъртфиналите. Българският тим можеше да поднесе изненада и да елиминира класния съперник, но резултата в първата среща даде своето отражение върху крайния победител от двата мача.

„Определено играхме добре в Сърбия. В първата среща не успяхме да разгърнем потенциала си и от това се възползваха домакините, които играха много концентрирано , особено в защита. Загубата с 35:22 не се отрази чак толкова драматично на отбора ни в психологически план и във втория двубой играхме като равен с равен. На моменти водихме с 4 гола аванс, а на полувремето с 13:11. Последните пет минути „Слога” ни изравни, а накрая ни победи с 1 гол разлика. Съперникът е доста силен представител на сръбската хандбална школа и игра с титулярния си състав. Ние можем да се учим от тях, но в никакъв случай не оставихме лоши впечатления с поведението си на терена. Накрая над 1000 човека в залата ни изпратиха с аплодисменти , а треньорите на „Слога” ни поздравиха за борбения дух и себераздаване , особено във втория мач. Не бих го нарекъл традиция, но в последните години когато има мачове на разменено гостуване винаги има разбирателство между ръководствата на отборите да се играят само в една държава и зала. Сега от осемте срещи на осминафиналите шест от тях бяха по този начин. В миналия кръг ние домакинствахме на английския „Кеймбридж” , когато ги победихме два пъти. Мачовете със сръбския тим са вече история, но със сигурност ще имат своето отражение върху самочувствието на отбора ни. Показахме ,че имаме потенциал и ще го развиваме, както в националното ни първенство, така и в предстоящите мачове за Купа България”, заяви наставника на Локомотив (Варна) Никола Карастоянов.

Най-резултатен за „железничарите” от двата мача завърши Бранимир Балчев с общо 19 гола. Във втория двубой срещу „Слога” Балчев вкара девет пъти, което го направи и хандбалиста с най-много попадения от всички на терена. Звездата на сърбите Милан Павлович вкара 13 в първата среща, а на следващия ден реализира осем пъти.

Междувременно у нас се изиграха мачовете от 11-ия кръг на „А”РХГ. Ето и резултатите :

Спартак ВН - Пирин ГД 23:24(11:11)

„Добруджа” –„Фрегата” 31:26(15:13)

„Осъм” – „Локомотив” ГО 28:29(15:15)

„Левски” (гр. Левски) –НСА 28:21(16:8)

При жените отборът на „Бъки“ продължава първенството без загуба. Габровки победиха у дома в дербито на кръга „Етър 64” с 31:26 и вече са с 18 точки в класирането. Тимът воден от Веселина Златева взе психологическо предимство преди „Финалната четворка” идния уикенд за Купата на България, където двата състава ще се срещнат на полуфинал.

Най-резултатна за „Бъки” завърши опитната Лидия Ковачева, която вкара 11 гола във вратата на „Етър 64”. На полувремето в зала „Орловец” домакините водеха с 16:13.

В другите две срещи при дамите от 9-ия кръг : „ Свиленград”- „Ники спорт” 31:21(19:9) и „Шумен 98” – „Поморие” 26:25(15:13)