Срамен антирекорд за Нюрнберг

снимка: fcn.de

Нюрнберг завърши 1:1 срещу гостуващия Майнц 05 и записа негативен рекорд в германската Бундеслига.

Баварците останаха без победа след първите си 15 мача от сезона, като по този начин изпревариха Мюнхен 1860 (1977/78) и Дуисбург (1994/95) в класацията за най-лош старт на първенството.

Любопитното е, че двата отбора постигнаха първите си победи в 15-ия кръг, но в последствие изпаднаха. Двубоят започна много добре за възпитаниците на Хертян Вербеек.

Още в петата минута Пер Нилсон се възползва от центриране в пеналта на Хироши Кийотаке и с глава прати топката в мрежата. Домакините продължиха да доминират, но направиха доста пропуски и това се оказа решаващо.

В 75-ата минута, при една от малкото си добри възможности, Джу Хо Парк с дълъг пас изведе Шинджи Окадзаки в чиста позиция и японецът технично преодоля Рафаел Шефер за 1:1.

В самия край гостите останаха с човек по-малко, след като резервата Петър Слишкович получи директен червен картон за остро влизане срещу вратаря Шефер.

Нюрнберг остана на предпоследната 17-а позиция с 9 точки, а Майнц се изкачи на седмото място с 20 точки, посочва БТА.