Спорна дузпа прати Рома на 1/4-финал след продължения

Рома се класира за четвъртфинал в турнира за Купата на Италия, като се нуждаеше от много спорна дузпа, за да елиминира Емполи с 2:1 с продължения. Победителят от мача Фиорентина- Аталанта е следващият съперник на римските вълци.

Даниеле де Роси вкара решително 6 минути преди края на продълженията. Дузпата беше отсъдена, след като Пьотър Зиелински от Емполи изчисти топката и той го направи чисто, но Леандро Паредес се претърколи през краката и съдията Марко ди Бело се засили да показва дузпа.

Реферът беше заобиколен от побеснелите играчи на Емполи и той вдигна жълти картони на Матиас Вечино и Зиелински, след което Де Роси прати вратаря Давиде Баси в грешния ъгъл и вкара за 2:1 след 1:1 в редовното време.

4130782

Рома стартира устремно и хората очакваха едва ли не разгромна победа, след като Хуан Итурбе взе центриране на Майкон и прониза Баси само след 5 минути игра. Но аржентинецът не се зарадва на гола, като по този начин изрази недоволството си от критиките за представянето му в предишните мачове.

4130781

Домакините можеха да приключат интригата още до почивката, тъй като техните футболисти изпуснаха поредица от шансове. Но Емполи се възползва от пропуск на защитата и 10 минути преди края Вечино изсипа топката в наказателното поле, където я докопа Симоне Верди, който елиминира вратаря Лукаш Скорупки и я вкара в празната врата, посочва БТА.