Спасителят на Португалия: Закономерен резултат

Героят на Португалия Силвестре Варела смята, че равенството 2:2 между неговия тим и САЩ е закономерно.

Именно Варела успя да вкара изранвнителното попадение в последните секунди на двубоя и съхрани шансовете на тима си да се класира на осминафинал на Световното първенство 2014.

"Физическата ни подготовка е на ниво. Изходът от двубоя зависеше от психологическото ни състояние. Имахме аванс от един гол и след това изостанахме в резултата. В самия край изравнихме и това ни оставя математически шансове да продължим.

През първото полувреме владеехме инициативата и трябваше да вкараме повече голове. Ситуацията се промени след почивката. Никога не изгубихме контрола над двубоя, въпреки че не доминирахме през цялото време.

Не успяхме да се справим с техните атакуващи играчи по дясното крило. Вторият гол на САЩ дойде заради наши грешки. Смятам, че равенството е закономерен резултат. Той ни поставя в много трудна ситуация", коментира Варела.