Сошо спечели срещу Евиан Тонон в отложен мач

Сошо се наложи с 2:1 над Евиан Тонон Гаяр в отложена среща от 10-ия кръг на френската Лига 1.

Мачът трябваше да се играе в края на октомври, но беше пренасрочен заради ниските температури и снеговалежа във Френските Алпи.

Мачът противопостави два отбора, които са в долната част на класирането, а след победата Сошо вече има 10 точки и се изкачи на 17-о място. Евиан Тонон Гаяр пък остава с 8 и се свлече на досегашната позиция на Сошо- 18-а, с 8 точки. На последните две места са Троа със 7 и Нанси с 5 точки.

Пари Сен Жермен и Марсилия водят с по 22 точки, следвани от Лион с 21 и Тулуза с 19. Френският нападател Слоун Приват откри резултата в 14-ата минута, след като влезе в наказателното поле и по диагонала с нисък удар откри.

Асистенцията беше на Рияд Будебуз, който вкара за 2:0 от дузпа. Будебуз се разписа две минути преди края на първото полувреме заради нарушение срещу Виктор Ногейра, а през второто полувреме едно попадение за гостите от Савоя върна Юсеф Аднан в 55-ата минута.