Сопот приема Световното по парапланеризъм

От 13 до 27 юли 2013 година Сопот ще бъде домакин на Световното първенство по парапланеризъм, съобщиха от пресцентъра на състезанието.

Очаква се официалният старт да бъде даден от министъра на младежта и спорта Мариана Гергиева в 20,00 часа на 13 юли.

Участие в надпреварата са заявили 150 пилоти от 39 страни, ще бъдат излъчени световни шампиони за мъже и жени и отборни победители, информира БТА.

Според организаторите това състезание е от изключителна важност за въздушните спортове не само в България, но и по света. Предишен шампионат от такъв ранг е било Световното първенство по парашутизъм през 1980 г в Казанлък.

Освен спортен отзвук, това събитие ще има и сериозен икономически ефект за региона, коментира кметът на Сопот Веселин Личев. По думите му градът на Вазов и Розовата долина остават едно най-добрите места за парапланеризма.

С годините, подчерта Личев местността Манастирски поляни, заедно със седалковия лифт и уникалните природни дадености станаха привлекателен център както за професионалистите, така и за любителите на адреналиновите спортове .