Соколов с 27 точки при драматична загуба на Тренто

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Тренто допусна втора загуба в италианската Серия А1, след като падна драматично с 2-3 (31-29; 25-16; 22-25; 23-25; 9-15) гейма при визитата си на Вибо Валентия в среща от осмия кръг.

Момчетата на Роберто Серниоти успяха да спечелят драматично първата част, а във втората нямаха никакви проблеми, но след това позволиха пълен обрат и домакините стигнаха до победата след тайбрек.

Sporta.bg припомня, че преди двубоя с Вибо Валентия българската звезда на шампионите Цветан Соколов стана най-младият волейболист в историята на клуба с повече от 1000 точки в актива си.

Българската звезда на шампионите Цветан Соколов бе най-резултатен в срещата с 27 точки – 20 в нападение при ефективност от 50% и цели седем блокади. Микеле Федрици добави още 16 пункта за гостите.

За победителите по 20 точки нанизаха Франтишек Огурчак и Луиджи Рандацо, докато Мауро Гавато се отличи с 16.

След това поражение Тренто остава на трето място в класирането със 17 точки, докато Вибо Валентия е на седма позиция с девет пункта.